Blog

RNDr. Marie Trková, Ph.D. spoluautorkou oceněné studie

06.06.2023

Naši odborníci se podílejí na projektech, které znamenají významný pokrok medicíny - RNDr. Marie Trková, Ph.D., odborný VŠ pracovník v laboratorních metodách naší cytogenetické laboratoře, se jako spoluautorka podílela na odborné studii Minimal residual disease in BCR::ABL1-positive acute lymphoblastic leukemia: different significance in typical ALL and in CML-like disease publikované v časopise Leukemia. Publikace nyní získala ocenění od České Hematologické Společnosti pro práci, která úspěšně reprezentuje českou hematologii v mezinárodním srovnání. Gratulujeme!

Ko​​mentář spoluautorky: "Ke spolupráci na výzkumu u vysoce rizikové skupiny dětské akutní lymfoblastické leukemie (ALL) jsme byli přizváni Prof. MUDr. J. Zunou, Ph.D. z laboratoře CLIP Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK Praha a FN Motol. V cytogenetické laboratoři jsme metodou FISH na sortovaných buněčných populacích od dětských pacientů s BCR-ABL1 - positivní ALL přispěli k potvrzení hypotézy dvou subtypů tohoto onemocnění. Včasné rozpoznání těchto dvou typů leukemie u dětských pacientů je zásadní pro zahájení optimální léčby. Přestože naše práce představuje pouze malou část velké mezinárodní studie, velice si ceníme možnosti podílet se na takovém projektu."


RNDr. Marie Trková, Ph.D. spoluautorkou oceněné studie

Mohlo by vás zajímat

Novinka
24.06.2024

Vážené pacientky a vážení pacienti,  dovolujeme si vás informovat o prázdninovém provozu našich klinik od 1.7. do 30.8. 2024. Během svátků 5. a 6. července jsou kliniky GENNET otevřeny pouze pro objednané pacienty.

Novinka
18.06.2024

Vážení klienti, rádi bychom vám oznámili, že ve dnech od 24.6.2024 do 4.7.2024 bude mít MUDr. Viktor Vik a MUDr. Kateřina Šťastná Bedrnová dovolenou.

Ozvěny z Prague Spring Symposia 2024
Novinka
03.06.2024

Centrum lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, hrdý člen skupiny FutureLife, v pátek 24. května 2024 úspěšně hostilo Prague Spring Symposium 2024. Tato…

GNTlabs by GENNET partnerem Dne trombózy v Nemocnici Děčín: Ohrožuje vás trombóza? Zjistěte to ZDARMA!
Novinka
22.05.2024

Využijte jedinečnou příležitost nechat se ZDARMA a BEZBOLESTNĚ otestovat na trombofilní mutace. Zjistíte tak, zda máte geneticky danou zvýšenou srážlivost krve,…