REPROMED 2025

8. ročník semináře reprodukční
medicíny a imunologie
25. 2. 2025, Praha
Kongresové centrum Grandior Hotel Prague,
Na Poříčí 42, Praha 1
Registrační poplatek: 1 000 Kč

Program

8:00 – 8:30
Registrace, Welcome coffee break
8:30 – 8:40
Zahájení konference
Ing. Miloš Anděl, Ing. Štěpánka Luxová
1. Blok
95 minut
8:40 - 9:20
STATE-OF-THE-ART PŘEDNÁŠKA
8:40 - 9:10
MUDr. Lenka Sedláčková
Imunologická ambulance a laboratoř GENNET s.r.o. Praha
Lékové hypersenzitivity v reprodukční medicíně.
MUDr. Lenka Sedláčková
MUDr. Lenka Sedláčková v oboru alergologie a klinické imunologie (AKI) atestovala v roce 2004. Do roku 2020 působila v Nemocnici Na Homolce jako vedoucí lékař laboratoře imunologie Oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie a jako lékař ambulance Centra alergologie a klinické imunologie. Zavedla a rozvinula komplexní diagnostiku lékových alergií pomocí laboratorních, kožních a provokačních testů. Je členkou České společnosti alergologie a klinické imunologie (ČSAKI) České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, od roku 2013 vede Pracovní skupinu pro lékové alergie ČSAKI, je členkou výboru Sekce laboratorní imunologie ČSAKI, Evropské akademie alergologie a klinické imunologie a Americké společnosti pro reprodukční medicínu.
9:10 - 9:20
Diskuse 10 minut
9:20 - 10:15
LEKTINOVÁ DRÁHA AKTIVACE KOMPLEMENTU – LABORATORNÍ A KLINICKÉ ASPEKTY
9:20 - 9:40
Mgr. Helena Klementová
Imunologická laboratoř GENNET s.r.o., Praha
Lektinová dráha aktivace komplementu v laboratorní diagnostice.
avatar
9:40 - 10:00
MUDr. Martin Lešťan, MUDr. Slávka Belvončíková
Alergoimun Prešov, SR
MBL deficit v klinické praxi reprodukčního imunologa.
avatar
MUDr. Martin Lešťan Vedoucí lékař Alergologického centra v Prešově a Sabinově je uznávaným odborníkem v oboru klinické imunologie a alergologie s rozsáhlou praxí v pediatrii. Pracuje jako vedoucí lékař akreditovaného pracoviště Univerzity Komenského v Bratislavě, Jesseniovy lékařské fakulty v Martině pro praktickou část zdravotnického vzdělávání v oboru klinická imunologie a alergologie. Jeho odborné vzdělání zahrnuje studium na Lékařské fakultě UPJŠ v Košicích a 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, doplněná o specializace pediatrie a klinická imunologie-alergologie. Svou odbornost prohluboval na prestižních zahraničních pracovištích, mimo jiné v Guy's Hospital a St Thomas' Hospital v Londýně. Jako člen pracovní skupiny pro reprodukční imunologii ČSAKI a předseda občanského sdružení Alergoimun aktivně přispívá k rozvoji oboru a vzdělávání v oboru imunologie. Je autorem inovativních vzdělávacích programů a pravidelně se účastní mezinárodních odborných akcí.
avatar
MUDr. Belvončíková Lékař Allergoimunologického centra je uznávaným odborníkem v oboru klinické imunologie a alergologie s rozsáhlou klinickou praxí v interním lékařství. Lékařské vzdělání získala v roce 1996 na Jesseniově lékařské fakultě Univerzity Komenského v Martině. Její profesní kariéra zahrnuje práci na Klinice hematologie a II. Interní klinika Fakultní nemocnice v Prešově, kde v roce 2001 získala atestaci z vnitřního lékařství. Následně se specializovala na obor klinická imunologie a alergologie, který ukončila atestací v roce 2005. Své profesní zkušenosti si prohloubila na významných pracovištích, mezi které patří Slovenská lékařská univerzita v Bratislavě, Národní ústav tuberkulózy a nemocí dýchacích cest v Podunajských Biskupicích a OKIA Fakultní nemocnice L. Pasteura v Košicích. Jako členka pracovní skupiny pro reprodukční imunologii aktivně přispívá k rozvoji oboru prostřednictvím přednáškové a vzdělávací činnosti odborné i laické veřejnosti. Je členkou několika odborných společností a pravidelně se účastní postgraduálního vzdělávání doma i v zahraničí.
10:00 - 10:15
Diskuse 10 minut
10:15 - 10:45
Coffee break
2. Blok
90 minut
10:45 - 11:35
DIALOG MEZI MATERNÁLNÍMI NK LYMFOCYTY A PLODEM: ROLE KIR RECEPTORŮ A HLA-C
10:45 - 11:05
MUDr. Monika Koudová, MBA
GNTlabs Praha
Genotypizace KIR receptorů a HLA-C u opakovaných těhotenských ztrát
MUDr. Monika Koudová, MBA
MUDr. Monika Koudová je vedoucí genetického programu kliniky GENNET. Má specializovanou způsobilost v oboru lékařská genetika, kde patří k předním odborníkům v oblasti klinicko-genetického poradenství a genetických laboratorních metod s 24letou praxí. Je držitelem Licence ČLK pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře v tomto oboru. Podílí se na řadě zahraničních i domácích publikací a prezentací. Je členem Společnosti lékařské genetiky ČLS JEP, European Society of Human Genetics (ESHG) a American Society of Human Genetics (ASHG).
11:05 - 11:25
Mgr. Tereza Kovářová
Imunologická laboratoř GENNET s.r.o., Praha
Průtoková cytometrie při imunofenotypizaci KIR receptorů – praktické přístupy a naše první zkušenosti.
avatar
11:25 - 11:35
Diskuse 10 minut
11:35 - 12:15
REPRODUKČNÍ IMUNOLOGIE V KAZUISTIKÁCH
11:35 - 11:50
Prim. MUDr. Jiří Novák
Centrum klinické imunologie Nemocnice České Budějovice
Je vápník důležitý v těhotenství?
Prim.MUDr. Jiří Novák
Prim. MUDr. Jiří Novák se narodil v roce 1982 v Písku. V letech 1997–2001 absolvoval Gymnázium Písek, dále pak v letech 2001–2007 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Po promoci nastoupil na Interní oddělení Nemocnice Strakonice, po absolvování interního základu rozšířil své působení v Nemocnici Strakonice též jako lékař a posléze i vedoucí úseku Klinické biochemie, a sice po získání specializované způsobilosti k výkonu povolání lékaře v oboru klinické biochemie v roce 2012. Dále zastával funkci zástupce primáře Centrálních laboratoří pro klinickou část. V mezidobí se intenzivně věnoval oboru alergologie a klinické imunologie. V roce 2016 úspěšně získal další specializovanou způsobilost k výkonu povolání lékaře v tomto oboru. Jeho příprava probíhala ve VFN v Praze – Ústav imunologie a mikrobiologie, ambulance klinické imunologie a alergologie a ve společnosti Immunia spol. s.r.o. (alergologie a klinická imunologie). Během let 2018 a 2019 působil v ambulantní sekci Klinické imunologie ve společnosti Gennet, s.r.o. a na pozici lékařského garanta imunologické laboratoře. Od roku 2020 je primářem Centra Klinické imunologie Nemocnice České Budějovice, a.s..
11:50 - 12:05
Pavel Turčan, Ph.D.
Centrum Mediol s.r.o. Olomouc
Kazuistika
avatar
12:05 - 12:15
Diskuse 10 minut
12:15 - 13:30
OBĚD
3. Blok
100 minut
13:30 - 14:40
ENDOMETRIUM RŮZNÝMI POHLEDY
13:30 - 13:50
MUDr. Monika Poláková
Europe IVF International Praha
Implantační schopnost endometria z pohledu reprodukčního gynekologa
MUDr. Monika Poláková
Oboru reprodukční medicína se MUDr. Monika Poláková věnuje od roku 2001 a sedm let působila v tomto oboru na pozici vedoucího lékaře. Je autorkou několika odborných publikací.
13:50 - 14:10
MUDr. Kryštof Břečka
Gynekologicko-porodnická klinika FNKV a 3.LF UK Praha
Chronická endometritida jako jedna z příčin ženské neplodnosti.
MuDr. Kryštof Břečka
Pan doktor ukončil Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v roce 2019 a v roce 2024 získal atestaci v oboru gynekologie a porodnictví. Od té doby působí ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kde se specializuje na endoskopii v gynekologii. Zaměřuje se především na endoskopické operace, hysteroskopie a ambulanci kolposkopie. Kromě své práce ve fakultní nemocnici se pan doktor Břečka pravidelně účastní českých i mezinárodních lékařských kongresů v oboru gynekologické endoskopie.
14:30 - 14:40
Diskuse 10 minut
14:20 - 15:10
KVALITA EJAKULÁTU JAKO MARKER MUŽSKÉHO ZDRAVÍ
14:20 - 14:40
Doc. Ing. Michal Ješeta, Ph.D.
Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno a LF MU Brno
Vliv endokrinních disruptorů a stopových prvků na parametry spermiogramu.
Doc. Ing. Michal Ješeta, Ph.D.
Doc.Ing. Michal Ješeta, Ph.D. vystudoval ČZU v Praze a od roku 2001 se profesně zabývá biologií gamet a časným embryonálním vývojem. Od roku 2017 se věnuje problematice vlivu endokrinních disruptorů na lidskou plodnost. Absolvoval několik stáží na zahraničních institucích (USTL v Lille, Poznaň UMS). V letech 2008 – 2014 pracoval jako vědecký pracovník na Výzkumném ústavu veterinárního lékařství. V současnosti pracuje jako klinický embryolog Centra reprodukční medicíny Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno. Je školitelem bakalářských, diplomových a disertačních prací studentů MUNI, MENDELU a ČZU v Praze. Je autorem či spoluautorem řady vědeckých publikací, patentů a kapitol v odborných knihách. Podílí se na výuce studentů Lékařské fakulty MU a ČZU v Praze. V roce 2017 získal mezinárodní certifikát ESHRE. V roce 2019 získal ocenění za nejlepší publikaci v oblasti asistované reprodukce v ČR. Byl a je řešitelem či spoluřešitelem grantů MŠMT, AZV či GAČR.
14:40 - 15:00
RNDr. Zuzana Krátká, PhD.
Imunologická laboratoř GENNET s.r.o., Praha
Zaostřeno na spermie. Sledování kvality ejakulátu od puberty do stáří.
RNDr. Zuzana Krátká, PhD.
RNDr. Zuzana Krátká, Ph.D je klinickou imunoložkou. Je absolventkou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, na které vystudovala imunologii. Tématem její doktorské práce, které se věnovala ve Výzkumném ústavu stomatologickém, VFN a 1. LF, byla slizniční imunita a problematika parodontitidy u mladých lidí. Po mateřské dovolené přešla z výzkumu do kliniky a získala atestaci v imunologii. Působila ve třech pražských imunologických laboratořích. Pracovala i ve farmaceutickém byznysu. Působila ve firmě SOTIO v dobách jejího start-upu, což považuje za obrovskou školu života. V ní vedla jak oddělení kontroly kvality, tak později tým zajišťující výrobu vakcín připravených na bázi dendritických buněk. Z manažerské práce se po několika letech vrátila tam, kde se cítí nejlépe, tedy do laboratoře. V roce 2015 pomáhala založit imunologickou laboratoř GENNET a v současné době se v ní věnuje reprodukční imunologii. V rámci Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS) se věnuje problematice onemocnění Covid-19.
15:00 - 15:10
Diskuse 10 minut
15:10 - 15:40
COFFEE BREAK
4. Blok
60 minut
15:40 - 16:40
PREEKLAMPSIE VČERA A DNES
15:40 - 16:00
Doc. MUDr. Michal Koucký, PhD.
Klinika gynekologie, porodnictví a neonatologie 1.LF UK a VFN Praha
Preeklampsie - co předchází klinickým projevům?
Ing. Štěpánka Luxová, GENNET
16:00 - 16:30
Ing. Markéta Řehořová, MUDr. Hana Belošovičová
Nedoklubko
Jednat Včas! Vyšetřit včas!
Ing. Štěpánka Luxová, GENNET
16:30 - 16:40
Diskuse 10 minut
16:40 - 16:45
ZÁVĚR SEMINÁŘE
Ing. Štěpánka Luxová, RNDr. Elena Tibenská, PhD, MBA. Pozvánka do Bratislavy.
16:30
UKONČENÍ KONFERENCE

Pro více informací kontaktujte repromed@gennet.cz

Partneři

REGISTRACE

Registrační formulář

8. ročník semináře reprodukční medicíny

Odborná vzdělávací akce je pořádána v rámci celoživotního vzdělávání lékařů.
Odborný garant: MUDr. Karin Černá

Vzdělávací akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů dle Stavovského předpisu České lékařské komory č. 16 a je ohodnocena 6 kredity.

Vzdělávací akci pořádá: GENNET, s.r.o., Kostelní 292/9, 170 00 Praha 7